הילד לא מדבר? מגמגם? 10 סגולות לדיבור תקין ללא גמגום

10. סגולות נפלאות לדיבור תקין למי שלא מדבר או מגמגם, מקדמונים שהעבירו רבותינו מדורות קודמים, וכפי שהורו גדולי זמננו להשתמש בסגולות אלו, למי שמתקשה בדיבור או לאינו מדבר מחמת קושי או כל חולי אחר ר"ל.

1. ערבה כתושה ואפיקומן כתוש, סגולה לדיבור.

מי שניטל ממנו כח הדיבור ר"ל יקח ערבה ישנה, ומצה מהאפיקומן, ויכתוש אותם הדק וישימם במטעמים, וישים התערובת בפיו, ויחזור לו ע"י זה כח הדיבור.

(ילקוט משה)                                                                                                                       

2. קליפות אתרוג

יקח קליפות אתרוג מבורך מחג הסוכות  וישים בפיו ויראה פלאות (שם)                  

3. פיסטוקים, גם כן סגולה לדיבור.

אדם שאינו יכול לדבר או ילד המתקשה בדיבור, יקח עשרה פיסטוקים, ויאמר עליהם הפסוקים: אֲדֹנָי יְהֹוִה נָתַן לִי לְשׁוֹן לִמּוּדִים לָדַעַת לָעוּת אֶת יָעֵף דָּבָר יָעִיר בַּבֹּקֶר בַּבֹּקֶר יָעִיר לִי אֹזֶן לִשְׁמֹעַ כַּלִּמּוּדִים. (ישעיה נ פסוק ד)

 וכן פסוק: וְעַל הַנַּחַל יַעֲלֶה עַל שְׂפָתוֹ מִזֶּה וּמִזֶּה כָּל עֵץ מַאֲכָל לֹא יִבּוֹל עָלֵהוּ וְלֹא יִתֹּם פִּרְיוֹ לָחֳדָשָׁיו יְבַכֵּר כִּי מֵימָיו מִן הַמִּקְדָּשׁ הֵמָּה יוֹצְאִים והיו [וְהָיָה] פִרְיוֹ לְמַאֲכָל וְעָלֵהוּ לִתְרוּפָה. (יחזקאל מז יב)

 וכן לעשות כך במשך כמה ימים עד שלש פעמים, ויתרפא בעז"ה.

(רפואה וחיים לר' חיים פלאג'י)

 

4. משקה מזרעי כרוב.

אם ניטל לו דיבורו יקח משקה וישים בפנים זרע כרוב הנקרא קו"ל, ודבר זה יעזור לו מיד.

(שם)

5.סגולה למי שניהיה אלם.

אם ניטל דיברו מחמת חולי, או מחמת שום דבר אחר ר"ל,  תקח אימו אצבע שניה מיד ימינה הנקרא אצבע, ותניח בתוך רחמה באותו מקום, ואח"כ תניח בתוך פיו של החולה וידבר . 

(שם)

6. כבד תרנגולת צלוי ביין, סגולה לדיבור.

עצה טובה למי שח"ו ניטל דיבורו,  יקח תרנגולת וישחוט אותה, וקודם שתצא נפשה יזדרז ויקח את הכבד, ויצלהו ע"ג גחלים, ואח"כ יכתוש אותה ויערבהו ביין וישתה והיא סגולה שידבר. 

(שם)

7. סגולה לילד שמגמגם.

ילד שלא מדבר או מגמגם ח"ו, יניח אביו כל בוקר את יד ימינו על פיו, ויאמר את הפסוק:  "אֲדֹנָי שְׂפָתַי תִּפְתָּח וּפִי יַגִּיד תְּהִלָּתֶךָ".

(ישועות מרדכי להרב מרדכי אליהו זצ"ל)

8. סגולה לילד שעדיין לא התחיל לדבר.

סיפור נורא מובא מהמגיד מקאזניץ, שבא אליו יהודי לתנות צרתו שבתו עדיין אינה מדברת, וצוה עליו לעשות כדבר הזה, להגיד לה באוזן ימין במשך שלושים יום פעמים בכל יום ערב ובוקר את הפסוק: "מי כמוכה באילים ה', מי כמוכה נאדר בקודש, נורא תהילות עושה פלא." ובאופן זה תתחיל לדבר וכך היה.

(סגולות ורפואות קובץ שפתי צדיקים חלק ו) 

9. סכין של שחיטה, סגולה לילד שהפסיק לדבר.

בספר "זכרון יעקב יוסף" מביא שהיה ילד שאיבד את כח הדיבור כתוצאה ממחלה ל"ע, והורה להם צדיק אחד להעביר על יד פיו של הילד סכין של שחיטה בדוק ללא פגימות, הם עשו כך והילד חזר לדבר ונרפא לגמרי.

(זכרון יעקב יוסף מע' י)

10. סגולה לאלם שיפתח את פיו.

מי שנעשה אלם מחמת חולי או כל דבר אחר, ילחש לו מישהו באזנו שם אלם, באותיותיו אל"ף למ"ד מ"ם שבע פעמים, ולאחר מכן יכתוב  זאת על קלף של צבי, או קלף אחד כשר, ויתלה את הקלף הזה עליו ,ושם זה של אל"ף למ"ד מ"ם מקורו מהפסוק: אמר להשם מחסי (תהילים צ"א ב) ר"ת אלם ונקודו כנקוד ר"ת הפסוק.

(האח נפשנו ערך אלם)

תגובה אחת

  1. נהוראי גניש הגב

    שמי נהוראי גניש נפגעתי בגיל 11 דום לב אני מנסה הכל כדי לחזור לדבר אבל לא מבינים אותי בבקשה עזור לי אני בן 19

השארת תגובה

מאמרים נוספים 

מאמרים
wp_salvations

קירבה בתפילה

"תפילה לעני כי יעטוף ולפני השם ישפוך שיחו" (תהילים קב א) הבעש"ט הק' המשיל משל נפלא ביותר על פסוק זה ואמר כך, משל למה הדבר

קרא עוד »
תפילה בכוונה
מאמרים
wp_salvations

תפילה בכוונה

תפילה מיוחדת במינה היה נושא כהן הגדול ביום הכי קדוש ובמקום הכי קדוש בתוך קודש הקודשים, וזוהי לשון התפילה : "שלא יכנסו לפניך תפילת עוברי דרכים"

קרא עוד »
אמונה בתפילה
מאמרים
wp_salvations

אמונה בתפילה

תשמע טוב פונה אלי חברי לספסל ביה"כ בחיוך רחב התפילה היום הייתה משהו משהו, הצלחתי להתרכז בקטעים נבחרים, אני מרגיש שעשיתי את זה היום, באותו

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן